Teknik Geziler

13 Mayıs 2016

Fizik Bölümü Öğrencileri Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi’nde idi…

Ankara Üniversitesi, Fen Fakültesi, Fizik Bölümü öğrencileri ile 13 Mayıs 2016 Cuma günü Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi’ne teknik bir gezi düzenlenmiştir. Teleskop çeşitleri ve Rasathane üzerine bir seminer verilmiş ve ardından teleskop ile gözlem yapılmıştır. Bu etkinlik astronomiye ilgi duyan ve bu konular hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler için çok faydalı olmuştur. Rasathane çalışanlarına bize gösterdikleri ilgi için tekrar teşekkür ederiz.

20160513_213712

20160513_194604

20160513_211944

25 Mart 2016

Fizik Bölümü Öğrencileri ASELSAN’da idi…

Ankara Üniversitesi, Fen Fakültesi, Fizik Bölümü öğrencileri ile 25 Mart 2016 Cuma günü Aselsan Akyurt tesislerine teknik bir gezi düzenlenmiştir.  MGEO (Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik Grubu) Optik Tasarım Ekibinden Dr. Devrim Anıl  Aselsan ile ilgili bilgi vermiş ve pek çok laboratuvarı öğrencilerimize gezdirmiştir. Bu etkinlik uygulamalı fiziğe ilgi duyan ve bu konular hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler için çok faydalı olmuştur. Dr. Devrim Anıl ve Aselsan Akyurt tesislerine bize gösterdikleri ilgi için tekrar teşekkür ederiz.

IMG-20160325-WA0000

28 Nisan 2015

Fizik Bölümü Öğrencileri ROKETSAN’da idi…

Ankara Üniversitesi, Fen Fakültesi, Fizik Bölümü tarafından Roketsan Elmadağ tesislerine öğrencilerinin katıldığı teknik bir gezi düzenlemiştir. 28 Nisan 2015 Salı günü gerçekleştirilen bu etkinlik çerçevesinde Pazar Geliştirme Sorumlusu Berkay Görgülü tarafından Roketsan ile ilgili bir brifing verilmiş, daha sonra kurumun mekanik atölyeleri gezilmiştir. Berkay Görgülü ve Roketsan yetkililerine, bölümümüze ve öğrencilerimize gösterdikleri ilgi için teşekkür ederiz.

IMG_0356

 

16 Mayıs 2014     

Fizik Bölümü Öğrencileri ASELSAN’da idi…

Ankara Üniversitesi, Fen Fakültesi, Fizik Bölümü öğrencileri ile 16 Mayıs 2014 Cuma günü Aselsan Akyurt tesislerine teknik bir gezi düzenlenmiştir.MGEO (Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik Grubu) Optik Tasarım Ekip Lideri Dr. Devrim Anıl  Aselsan ile ilgili bilgivermiş ve pek çok laburatuvarı    öğrencilerimize gezdirmiştir.Bu etkinlik uygulamalı fiziğe ilgi duyan ve bu konular hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler için çok faydalı olmuştur. Dr. Devrim Anıl ve Aselsan Akyurt tesislerine bize gösterdikleri ilgi için tekrar teşekkür ederiz.

foto2foto1

25 Nisan 2014

Fizik Bölümü Öğrencileri SANAEM’de idi…

Fizik Bölümü öğrencileri ile 25 Nisan 2014 Cuma günü Sarayköy Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezine (SANAEM) teknik bir gezi düzenlenmiştir. Bu teknik gezi kapsamında Proton Hızlandırıcısı, Teknoloji ve Sağlık Fiziği Bölümleri ziyaret edilmiş ve öğrencilere, konunun uzmanları tarafından çeşitli bilgiler aktarılmıştır. Gezi, SANAEM’de yapılan araştırmaların yerinde görülmesi ve öğrencilerin  çalışabileceği alanlar hakkında bilgilendirilmesi açısından yararlı olmuştur. Bu tür teknik geziler kapsamına farklı kurumların da alınması planlanmakta ve her yıl geleneksel olarak düzenlenmesi düşünülmektedir.